Izraeli kutatók kiszagolják a betegségeket

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Mesterségesintelligencia-alapú orrot fejlesztettek ki izraeli kutatók a betegségek „kiszagolására”.

A Jeruzsálemi Héber Egyetem és a Tel-avivi Egyetem szakemberei a Biosensors and Bioelectronics című folyóiratban ismertették a közös fejlesztésüket.

Az infravörös orr képes észlelni a szagokat és képpé alakítani azokat egy számítógép képernyőjén.

A fejlesztés egyebek között a levegőben terjedő betegségek, hamisított szeszes italok, valamint elrontott vagy mérgezett ételek észlelésére is alkalmas.

„A rendszert potenciálisan nem invazív módszerként is lehetne használni a Covid-19-ben szenvedő páciensek gyors azonosítására a leheletük elemzése révén”

— hangsúlyozták a szakemberek.

A fejlesztés eddig nagy pontossággal azonosított több tucat szagot, köztük olyanokat is, amelyeket az emberi orr képtelen észlelni, például alkoholos italok összetevőit.

Most már kiborg-sáskát is csinálnak a zsidók

Először sikerült elérni, hogy egy halott sáska fülét ráhelyezzék egy robotra, amely aztán fogadta a fül elektromos jeleit és megfelelően reagált is rá.

“Izraeli kutatók kiszagolják a betegségeket” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Most már csak arra ügyeljenek, a fejlesztők, hogy az új hefti ne nagy, görbe legyen, hanem kicsi, és piszécske, mert az antiszemiták egyből kiszagolják, hogy az új nózi tulajdonosa mindenbe bele fogja ütni az orrát…