Az oltások megkezdésével a közösségi oldal nagyüzemi törlésbe kezd és állításuk szerint félrevezető információkat és összeesküvés-elméleteket sem fognak engedni megjelenni.
Elkezdi törölni a koronavírus-vakcinákkal kapcsolatos félrevezető információkat a Facebook – jelentette be csütörtökön a cég a saját blogján. A közösségi oldal törölni fogja a vakcina biztonságával, hatékonyságával, összetevőivel és mellékhatásaival kapcsolatos dezinformációkat – számolt be a The Daily Wire.
„Mivel a következő hetekben elkezdik kiszállítani a vakcinákat a világ minden tájára, a Facebookról és az Instagramról is törölni fogjuk az olyan dezinformációkat, amit közegészségügyi szakértők már megcáfoltak” – írják.
Példaként említik az olyan álhíreket, hogy a koronavírus-vakcinákban mikrocsip van, vagy bármi más a feltüntetett összetevőkön kívül.
Törölni fogják azokat az összeesküvés-elméleteket is, amiket már megcáfoltak, például, hogy embereket a beleegyezésük nélkül használtak fel a vakcinák tesztelésére.
Azt is írták, hogy az új irányelveket nem tudják azonnal hatályba léptetni, de a közegészségügyi hatóságok útmutatása alapján rendszeresen frissíteni fogják.
Az oltásellenes hirdetések elhelyezését a közösségi oldal már októberben megtiltotta.
Az amerikai Moderna a héten jelentette be, hogy vakcinájuk 94,1 százalékban hatékony a koronavírus ellen. Stéphane Bancel, a cég vezetője szerint 20 millió adagot már ebben az évben ki tudnak szállítani. Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Felügyelet (FDA) december 17-én vitatja meg a Moderna mellett a Pfizer és a BioNTech közös fejlesztésű vakcinájának engedélyezését is.
Eközben az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem is bejelentette, hogy vakcinájuk akár 90 százalékban is hatékony lehet a koronavírus ellen, és a készítők szerint könnyebb lesz kiszállítani, mint a többi oltóanyagot.
„A vakcinánk hűtőben is tárolható, tehát a korábbi oltóanyagokhoz hasonlóan megszervezhető a szállítása világszerte. Az volt a célunk, hogy egy mindenhol elérhető vakcinát biztosítsunk, és úgy gondolom, sikerült” – mondta Andrew Pollard, az Oxfordi Egyetem professzora.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.