Ejtán Sztibbe lesz a második izraeli az űrben

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Izrael hétfő reggel bejelentette, hogy a Ramon Alapítvány és a zsidó állam nevében, Ejtán Sztibbe űrhajós 2021-ben csatlakozik egy misszióhoz a Nemzetközi Űrállomáson, ezzel ő lesz a második izraeli a világűrben – írja az Ujkelet.live.

Reuven Rivlin izraeli elnök a hétfői sajtótájékoztatón a Tudományos és Technológiai Minisztériummal együttműködve jelentette be Sztibbe kiválasztását a misszióra.

Rivlin gratulált a 62 éves Sztibbének, az izraeli légierő egykori vadászgép pilótájának.

A teljes cikk itt olvasható.

“Ejtán Sztibbe lesz a második izraeli az űrben” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. A Tudomány- és Technológiai Minisztériuma az egyik izraeli arab városban, Taibében akart megnyitni egy tudományos ismeretterjesztő intézményt, melyben a város diákjai naprakész ismereteket szerezhettek volna a világűr kutatásáról. Az intézményt Columbia-katasztrófában életét vesztő Ilan Ramonról akarták elnevezni.
    Az egyik arab párt képviselője, dr. Ahmad Tibi, tiltakozott a névadás ellen, mivel szerinte arab városban semmilyen intézmény se viselheti egy volt vadászpilóta nevét.Az illetékes miniszter közölte a képviselővel, hogy az intézmény vagy Ramon nevét fogja viselni, vagy nem lesz átadva.
    Nem lett átadva.