Megállapodtak az uniós tagállamok vezetői az Európai Parlamenttel a következő, hét éves költségvetési ciklus jogállami feltételeihez kötéséről – írja az Index.hu.
Erről először a német DPA hírügynökség számolt be. Ezzel történelmi, három hetes tárgyalássorozat zárul le.
Mint az Index.hu írja, a magyar kormány kezdettől tiltakozott az úgynevezett jogállamisági mechanizmus ellen.
(…)
A hírrel kapcsolatban a DPA hírügynökséget idéző több hírportál is megemlíti a magyar kormányt, és Orbán Viktort.
A teljes cikk itt olvasható.





A PIGSF államoknak és a német exportőröknek LENNE sürgős a megállapodás.
Az Europarat is elfogadta a megállapodást, vagy valamit nem értettem?