A zárlat miatt Litzman távozik a kormányból

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Benjamin Netanjahu miniszterelnök egyik szövetségese, az askenázi ultraortodox Jahadut Hatora párt elnöke, Jáákov Litzman építési és lakásügyi miniszter fenyegetését valóra váltva bejelentette távozását a kormányból, tiltakozásul az őszi ünnepek idejére tervezett országos zárlat ellen, amit a kabinet várhatóan vasárnap fog jóváhagyni – írja az Ujkelet.live.

A lemondás 48 óra múlva lép érvénybe.

A Netanjahunak küldött levelében, amelyben bejelentette lemondását, Litzman azt írta, „már körülbelül egy hónapja, miközben a morbiditási adatokkal foglalkozunk Izraelben, ismételten figyelmeztettem a koronavírus-projektmenedzser Ronni Gamzu professzor előzetes szándékára, hogy teljes zárlatot vessen ki Ros Hásáná és Jom Kippur idejére, ami megakadályozza, hogy a lakosság egésze és szektorait alkotó zsidók százezrei a zsinagógában imádkozhassanak”.

A teljes cikk itt olvasható.

“A zárlat miatt Litzman távozik a kormányból” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. A zsidók szerint a gójok nem emberek és a zsidók uralkodnak fölöttük.

    a világ népei azonban nem neveztetnek embereknek”
    „ואין עובדי כוכבים קרויין אדם”
    Talmud – Baba Mecia 114b
    faximile:
    https://uploads.disquscdn.com/images/a9a82fd211a1111cd090aa59933ec44442a4c0478cf9ad46f0687f03501b5264.png

    http://www.jta.org/2010/10/18/news-opinion/israel-middle-east/sephardi-leader-yosef-non-jews-exist-to-serve-jews
    October 18, 2010 10:40pm
    Israeli Sephardic leader Rabbi Ovadia Yosef in his weekly Saturday night sermon said that non-Jews exist to serve Jews.
    (Izraeli szefárd főrabbi Ovadia Yosef heti szombat esti predikációjában azt mondta, hogy nemzsidók azért léteznek hogy szolgálják a zsidókat.)

    MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE A TÖRVÉNY SUMMÁJA
    15.6 „Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak.”
    23.20 „Az idegentől vehetsz kamatot, de a te atyádfiától ne végy kamatot, hogy megáldjon téged az Úr, a te Istened mindenben, a mire kinyujtod kezedet, azon a földön, a melyre bemégy, hogy bírjad azt.”