Hogyan fog tekinti a történelem a zsidókra, akik most tüntetnek Amerikában?

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A George Floyd halálát okozó rendőri brutalitás szörnyű dolog volt, amit azok követtek el, akiknek feladata a szolgálat és védelem – szögezi le a Jewish Journal által közölt véleménycikkében Thane Rosenbaum.

„Ami azonban követte Floyd halálát, nem produkált ugyanilyen morális tisztaságot” – teszi hozzá, felidézve az erőszak példáit, melyek megtörténtek a tüntetések és zavargások során.

„A társadalmi távolságtartást, mely hónapokon át uralta életünket, hirtelen megkerülte a társadalmi igazság. A maszkok már láthatóan nem kötelezők. A társadalmi aktivizmus nem gyógyítja meg a globális vírust, de legalább jól eltereli a figyelmet”.

„Egy dolog azonban folyamatosan jelen volt a tüntetéseken – a zsidó tüntetők”.

Rosenbaum szerint bár a gesztus „nemes” volt, „de ha a történelem szolgálhat útmutatóul, akkor valószínűleg el lesznek árulva [a tüntetők]”.

A zsidók szeretnek tüntetni, szögezi le a szerző, főleg az afroamerikaiakért. „A zsidók fontos szerepet játszottak a polgárjogi mozgalomban” – írja Rosenbaum, felidézve a szervezeteket, melyeknek megalapításának jelen voltak, az áldozatokat, amiket hoztak a polgárjogi mozgalom ügyéért, és Abraham Joshua Heschel rabbit, akik közösen meneteltek Martin Luther Kinggel Montgomeryben.

Rosenbaum szerint viszont később a „fekete hatalom” mozgalma – Malcolm X, az Iszlám Nemzete és a Fekete Párducok – úgy döntöttek, hogy nincs szükség a zsidókra. A zsidókra az 1968-as brownsville-i tüntetések idejére már kizsákmányoló bérbeadókként tekintettek, hozzájárulásukat a polgárjogi mozgalomhoz pedig minimalizálták, vagy teljesen letagadták. További vád volt, hogy a cionisták elnyomják az arabokat Izraelben.

A szerző párhuzamot von a fentiek, és a 2017-es Nők Menete között, amelynek számos alapítója zsidó volt. A színes bőrű alapító nők azonban rövidesen kijelentették, hogy a zsidók felelősek a rabszolgatartásért, és antiszemita kifejezéseket használtak társaikra. „Megalázva és befolyásuktól megfosztva, a zsidó nők rövidesen távoztak”.

Rosenbaum szerint itt egy „rendszer” ismerhető fel. A Fekete Életek Számítanak (BLM) mozgalom a rendszerszintű rasszizmus ellen szólal fel, de nem csupán egyetlen célja van: támogatják az Izrael elleni bojkott, befektetés-kivonás és szankció (BDS) mozgalmát is.

A szerző rámutat, hogy a zsidókra privilegizált fehérekként tekintenek, és megváltoztathatatlanul az „elnyomók” táborába helyezik őket. „A fehér bőrszín a szégyen új szína, a morális alsóbbrendűség stigmája”.

A cikk figyelmeztet: a zsidók, akik a fekete életek védelmében meneteltek, rövidesen arra ébredhetnek, hogy törekvéseiket értéktelennek tekintik, indokaikat megkérdőjelezik. „A sok szív, mely a tikkun olamra [a világ megjavítása – A szerk.] ver, készüljön fel a nagy csalódásra”.

Rosenbaum cikkét azzal zárja, hogy emlékeztet: „manapság, mikor olyan sokan maszkot hordanak, könnyen megtörténhet, hogy a személy, aki rád tapos, nemrég még melletted menetelt”.

“Hogyan fog tekinti a történelem a zsidókra, akik most tüntetnek Amerikában?” bejegyzéshez 5 hozzászólás

  1. „A történelem nem ismétli önmagát de rímel rá” – Mark Twain.
    Ugyanazt a műsort nyomják le mint 100 éve, csak most a múltra való tekintettel, és a képmutató jóemberjelmezt még egy kicsit tartva még zsidózás helyett fehérembereznek, meg gazdagoznak, meg elnyomóbankároznak ami igen hasonló, és már ott az antiszemita BDS, és ne feledjük annak idején a horogkereszt és a félhold szövettségét se.
    A numerus clausust is megtapsolták már csak kicserélték a zsidó szót fehér férfire.

    • Annyit tennék még hozzá, hogy az ilyen történelmi helyzetekre tipikusan jellemző, hogy egy kisebbséget vesznek célba, amely bizonyos értelemben irigylésre méltó helyzetű (mert egyes tagjai valóban gazdagok, amit többnyire a szorgalmuknak, a tehetségüknek köszönhetnek), de védtelen is, ezért kockázat nélkül támadható. Ilyenek voltak az örmények és később a zsidók, a kulákok és a polgárok, és ilyen már most is a „fehér ember”. Az, hogy a rasszhoz és társadalmi helyzethez kötődő előítéletek (vagyis a rasszizmus és kommunista demagógia) egyszerre vannak jelen nagyon is tipikus. Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a náci nemzeti szocialistát jelent (sőt: munkáspártot!). Nagyon röviden: ez az irigy, tehetetlen csőcselék ősi indulata a nála különbbel szemben. Az egyenlőség megteremtése nem jelent mást, mint ennek lerántását a legalsó csőcselék szintjére (ahelyett, hogy ő próbálna felkapaszkodni hozzá) erőszakkal, és felhalmozott javainak elrablását.

    • Annyit tennék még hozzá, hogy az ilyen történelmi helyzetekre tipikusan jellemző, hogy egy kisebbséget vesznek célba, amely bizonyos értelemben irigylésre méltó helyzetű (mert egyes tagjai valóban gazdagok, amit többnyire a szorgalmuknak, a tehetségüknek köszönhetnek), de védtelen is, ezért kockázat nélkül támadható. Ilyenek voltak az örmények és később a zsidók, a kulákok és a polgárok, és ilyen már most is a „fehér ember”. Az, hogy a rasszhoz és társadalmi helyzethez kötődő előítéletek (vagyis a rasszizmus és kommunista demagógia) egyszerre vannak jelen nagyon is tipikus. Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a náci nemzeti szocialistát jelent (sőt: munkáspártot!). Nagyon röviden: ez az irigy, tehetetlen csőcselék ősi indulata a nála különbbel szemben. Az egyenlőség megteremtése nem jelent mást, mint ennek lerántását a legalsó csőcselék szintjére (ahelyett, hogy ő próbálna felkapaszkodni hozzá) erőszakkal, és felhalmozott javainak elrablását.

      • Igen, a nácizást is arra találták ki, hogy kevésbé legyen szembeötlő hogy az is szocializmus…

        „A PC játék

        Peterson szerint az SJW-k az úgynevezett „PC játék” nevű sémát játsszák, amelynek a lényege a következő:

        1. Azonosíts egy emberi tevékenységi területet
        2. Vedd észre a siker eloszlását
        3. Azonosítsd a nyerteseket és a veszteseket
        4. Állítsd, hogy a vesztesek csak azért vesztesek, mert a győztesek elnyomják őket
        5. Vedd védelmedbe a veszteseket
        6. Érezd magad biztonságban az átfogó világképedben
        7. Örülj a morális felsőbbrendűségednek
        8. Fordítsd az utálatodat az újonnan felfedezett ellenségeid felé
        9. Ismételd ezt mindig, mindenkor.”

        https://sjwriporter.blog.hu/2017/02/19/jordan_peterson