Koronavírus: videokonferencián egyeztetett Izrael és hét európai ország

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Orbán Viktor miniszterelnök nemzetközi videokonferencián vett részt március 9-én, melyre Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök kezdeményezésére került sor. 

A konferenciabeszélgetésbe Giuseppe Conte olasz miniszterelnök, Sebastian Kurz osztrák kancellár, Andrej Plenkovics horvát miniszterelnök, Bojko Boriszov bolgár miniszterelnök, Nikosz Anasztasziadesz ciprusi elnök valamint Ludovic Orban román miniszterelnök kapcsolódott be.

A mintegy egy órás tanácskozáson értékelték a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos helyzetet és megállapodtak az egyes nemzeti intézkedések összehangolásáról is. Benjamin Netanjahu felidézte vasárnapi egyeztetését Mike Pence amerikai alelnökkel, akivel már megegyeztek abban, hogy összehangolják a vírussal szembeni védekezést.

Továbbá az izraeli miniszterelnök javaslatot tett arra, hogyan segítsék a vezetők a lakosságot abban, hogy a lehető legkönnyebben végezhessenek el tesztet. „Az a végső cél, hogy legyenek olyan otthoni tesztek, mint a várandósoknak vagy HIV-fertőzötteknek” — fogalmazott Netanjahu.

„Ha ez megtörténik, hatékonyabban tudjuk különválasztani az egészséges embereket a betegektől” — hangsúlyozta az izraeli miniszterelnök.

Kilencre nőtt az új koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon

Egy újabb iráni diáknál és egy magyar nőnél diagnosztizálták a fertőzést.

“Koronavírus: videokonferencián egyeztetett Izrael és hét európai ország” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Ezek nagyszerű hírek, de vajonm Magyarország nilrt maradt ki a koronavírusról szóló telefo.konferenciából?

    • Drága Bátyám!
      A vadhajtásokon írt egy kommentet, arra reagálnék, csak onnan ki vagyok tiltva. (sajnos némelyik kommentelő, és maguk a moderátorok is csúnyán viselkednek – de nem ez a lényeg)
      Lényeg az, hogy egyetértek önnel – de még emiatt se írtam volna, hanem látom, hogy nem nagyon találja a betűket, el-el üti őket, és egyáltalán nem szokott hozzá a klaviatúrához, ha kommenteléshez meg pláne nem.
      DE EZ CSAK MÉG HITELESEBBÉ TESZI AZT, AMIT ÖN ÍRT.
      Valójában a tiszteletemet szerettem volna kifejezni. Ön vszleg egy idős, nagytudású doktorbácsi, aki már megszámlálhatatlan szép és jó dolgot tett, hogy jobbá tegye a világunkat.
      Az Isten tartsa meg önt még sokáig közöttünk!

    • Drága Bátyám!
      A vadhajtásokon írt egy kommentet, arra reagálnék, csak onnan ki vagyok tiltva. (sajnos némelyik kommentelő, és maguk a moderátorok is csúnyán viselkednek – de nem ez a lényeg)
      Lényeg az, hogy egyetértek önnel – de még emiatt se írtam volna, hanem látom, hogy nem nagyon találja a betűket, el-el üti őket, és egyáltalán nem szokott hozzá a klaviatúrához, ha kommenteléshez meg pláne nem.
      DE EZ CSAK MÉG HITELESEBBÉ TESZI AZT, AMIT ÖN ÍRT.
      Valójában a tiszteletemet szerettem volna kifejezni. Ön vszleg egy idős, nagytudású doktorbácsi, aki már megszámlálhatatlan szép és jó dolgot tett, hogy jobbá tegye a világunkat.
      Az Isten tartsa meg önt még sokáig közöttünk!