A dán szigetcsoport külügyminisztere bejelentette: jövő év októberében diplomáciai irodát nyitnak Jeruzsálemben, ezzel elismerve azt Izrael fővárosának.
A Feröer szigetek hamarosan hivatalos diplomáciai missziót létesít Jeruzsálemben, melyet a zsidó állam fővárosaként tekint majd ezentúl — számolt be erről a Politiken dán lap híradásai nyomán az i24NEWS.
A Dán-királysághoz tartozó, de széleskörű autonómiával rendelkező szigetcsoport külügyminisztere kijelentette, a szigetek célja egy diplomáciai iroda megnyitása Jeruzsálemben 2020 szeptemberében, vagy októberében.
Miután az Egyesült Államok egyoldalúan szakított a nemzetközi konszenzussal és Jeruzsálembe költöztette nagykövetségét 2018 májusában, csupán néhány további ország követte példáját.
Az első Guatemala volt, aki hivatalos diplomáciai misszióját a szent városba vitte át. 2019 szeptemberében Honduras is diplomáciai státuszú kereskedelmi irodát nyitott Jeruzsálemben, melyet az elnök a nagykövetség áthelyezése előtti „első lépésnek” nevezett. Magyarország 2019 márciusában szintén diplomáciai státuszú kereskedelmi irodát nyitott a városban.
Nemrégiben Ukrajna is bejelentette, követi az előző néhány ország példáját, és az árral szembemenve diplomáciai irodát nyit Jeruzsálemben.
Jeruzsálem státusza központi kérdés az izraeli palesztin konfliktusban, mivel mindkét oldal igényt tart a városra, hogy azt saját fővárosának nevezhesse, és emellett tele van zsidó, keresztény és muszlim szenthelyekkel.





Darab-darab.
Nem mindegy kiket lehet olcsón megvásárolni.
A 2017-es Jeruzsálem szavazáson például Mikronézia, Nauru, Palau, sé a Marschall-szigetek voksolt a Trump döntés mellett.
193-ból összesen 9-en (köztük az USA és Izrael).
Van olyan, hogy mindenki szembejön az autópályán.
Bár a gesztus értékelendő a Feröer-szigetek részéről, és a többi épeszű állam részéről is, azonban Jeruzsálem így is úgy is Izrael oszthatatlan és örök fővárosa, amely egy földrajzi, történelmi, vallási, hatalmi és gyakorlati tény. Hogy a nemzetközi diplomácia nem áll készen ennek kimondására, az egy századrendű dolog.
Tehát nem az megy szemben az autópályán, aki elfogadja a tényeket, hanem az, aki azt hiszi, hogy a fenti tények valaha változni fognak, vagy hogy a tényeket egy impotens gittegylet szavazata bármilyen módon befolyásolni tudja…
Így beszél egy pártatlan kívülálló, aki még demokrata is.
Hogy a demokrácia figyelembe vesz többségi és kisebbségi véleményeket ?
Akkor tán mégsem demokrata vagy, hanem az egyedüli igazság kizárólagos birtokosa.
Így persze már érthető az álláspontod.
Egyértelműen látszik az írásodból, hogy semmit sem tudsz az ENSZ-ről, annak korrupciójáról és a nemzetközi diplomácia diszfunkcionalitásáról az arab-izraeli konfliktust illetően.
Ha ez a kérdés „demokratikusan” zajlana, akkor a muszlim-arab országok vezényletével már „megszavazták” volna Izrael megsemmisítését is. Azt is támogatnád? Az a demokrácia diadala lenne számodra? Úgy tűnik igen.
Továbbá, tetszik vagy sem, de a fenti tényeket nem sikerült cáfolnod, és továbbra sincs köze a „demokráciához”, mivel a történelem, vallás, földrajz, hatalmi és egyéb tények amiket a fentiekben ecseteltem szintén nem szavazásra szoruló dolgok hanem adottságok. Egyszerűen így vannak és kész, ezért is mondom, hogy attól hogy a világ diktatórikus felének és az autokráciáknak megfelelni vágyó elvtelen nyugatiaknak ez kényes, ettől még a tények az ő kedvükért nem fognak megváltozni.
Inkább képezd magad még a közel-keleti helyzet elmúlt 100 éves történelméből, mert eléggé tájékozatlanul állsz hozzá a témához. Vagy szándékosan teszed azt amit, nem tudom.
Kedves Fapoleon !
Jóvoltodból most már tisztán látok.
Az ENSZ természetesen korrupt.
Le vele !
Sajnálom, nem bántásból mondom, de a cinizmussal nem mész semmire, csak nevetség tárgya leszel.
Ha komolyan azt hiszed, hogy az ENSZ (és fiókszervezetei) nem elfogult Izrael kapcsán akkor nagyon más filmet néztél eddig. Inkább olvasgass, böngészd a netet, a hiteles forrásokat, és akkor esetleg rájössz hogy miről is van szó, mert szemmel láthatólag fogalmad sincs az egészről. De persze homokba is dughatod a fejedet, felőlem aztán…