A színes felvételeket egy nyaraló család kamerájával örökítették meg.
Különleges, korábban sosem látott felvételeket tettek közzé Jeruzsálemről — írta a Ynetnews, ami szerint az 1930-as évekből származó felvételeket egy Margulis nevű család kamerái örökítették meg többek között az Óváros utcáiról, Siratófalról és különböző városrészekről.
A színes felvételeket a jeruzsálemi Cinematheque-ben belül digitalizálták, majd az intézmény munkatársainak köszönhetően nyilvánosság elé is tárták azokat.
Az sokszínű életképeken zsidó lakosok mellett tradicionális öltözéket viselő muszlimok, koldusok és állatok is szerepelnek.
A képeken látható autók többnyire az adminisztratív tisztségeket betöltő személyek tulajdonában álltak.
„A Siratófalnál mindig voltak koldusok” — idézte fel a képek kapcsán Israel Gelis rabbi, aki tizedik generációs lakosként él Jeruzsálemben.
Geilis rabbi szerin a 20. század elején a lakosság nagy részét a zsidó közösségek tagjai alkották.
„Az 1922-es brit népszámláláskor 31 100 zsidó, 14 700 keresztény és csak 13 400 muszlim élt Jeruzsálemben. 1931-ben pedig már 53 800 zsidó, 19 300 keresztény és 19 900 muszlim, és ez nem tartalmazta az Óváros falán kívül élő zsidó negyedek lakóit” — mondta a rabbi.
A Jeruzsálemben készült képek archiválása három éven át tartott, és várhatóan még egy év szükséges ahhoz, hogy a nyilvánosság elé tudják tárni az összes emléket a város történelméről.