Első helyet szerzett egy vallásos zsidó nő a Riga Maratonon

A 29 éves Beatie Deutsch öt gyermek édesanyjaként meglepő gyorsasággal teljesítette a félmaratoni távot.

Nemcsak fejkendőjével és szoknyájával vonta magára futás közben a figyelmet Beatie Deutsch, aki elsőként ért célba vasárnap a Riga Maratonon. A 29 éves nő ugyan csak három éve kezdett futni, első nemzetközi versenyén 1 óra 17 perc és 34 másodperc alatt teljesítette a félmaratoni, azaz 21.1 kilométeres távot — ami annak fényében is kiemelkedő teljesítménynek számít, hogy idén először a Nemzetközi Atlétikai Szövetség  „aranyfokozatú” minősítést adott a lett versenynek.

Az amerikai születésű Deutsch tíz éve költözött Izraelbe, és jelenleg a jeruzsálemi Har Nof negyedben él családjával. Ő az első háredi személy, akit a nemzetközi atlétikai verseny győzteseként ünnepelnek — derül ki az Arutz7 írásából.

Izraeli versenyzők közül elsőként ért célba a márciusi Jeruzsálem Maratonon is, valamint a januári Tiberias Maratonon is győzött női társaival szemben. Vasárnap Deutsch újabb esélyt szerzett, hogy kvalifikáljon a 2020-as olimpiai játékokra, amit Tokióban rendeznek.