Több forró témáról is tárgyal Orbán ma Trumppal

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Oroszország mellett egy újabb fegyverüzlet lehetősége és a kínai Új selyemút kezdeményezés is napirendre kerülhet.

Ma utazik Washingtonba Orbán Viktor, akivel Donald Trump amerikai elnök a Fehér Házban tárgyal — egy 15 perces nyílt találkozó után — félórás zárt megbeszélésen. A hivatalos program alapján magyarországi idő szerint este nyolckor érkezik meg a magyar vezető a helyszínre.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter korábbi bejelentése szerint a fókuszba kerül majd a biztonságpolitika, védelmi és kétoldalú együttműködések, illetve az energiabiztonság is. A két partner közötti tárgyalások során így várhatóan felmerül Oroszország szerepe az európai térségben, valamint egy újabb fegyverüzlet is a napirenden szerepelhet.

Szintén aktuális a kínai Új selyemút kezdeményezés is, ami kapcsán az amerikai vezetés többször is aggodalmának adott hangot a közelmúltban.

Illetve korábbi hírek alapján nem kizárt, hogy arról is szó esik majd, valóban megérné-e gázt vásárolnia Magyarországnak az amerikai ExxonMobil romániai tengeri gázmezőiről.

Az MTI beszámolója szerint a The Washington Times vasárnapi cikkében az Egyesült Államok korábbi magyarországi nagykövete, April Foley úgy fogalmazott, hogy

Orbán Viktor miniszterelnök washingtoni látogatása új fejezetet nyithat Magyarország számára,

és Magyarország amerikai barátai örülnek a találkozónak.

Cornstein: Magyarországon nincsen antiszemitizmus

Az USA budapesti nagykövete főleg fegyverüzletekről és energetikai-projektektől beszélt az amerikai diplomatáknak szóló előadásában.

“Több forró témáról is tárgyal Orbán ma Trumppal” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. Nagyon remélem, hogy akkor most Magyarország visszatér a helyes útra, és lezárja ezt a „keleti nyitás” nevű elfuserált fejezetet. Nagyon remélem.

    • Valoban az USA Mo termeszetes szovetsegese, de azert pl az orosz helikopterek felujitasa jo lepes volt, mert igy a nyugat hirtelem maris sokkal olcsobban adta az uj heliket, hogy lattak, hogy nem vagyuk hajlandok vacakot venni dragan. Miutan lattak, hogy akar a kelettel is uzletelhetunk hirtelen adtak jo termeket olcson. Szoval, igen, az USA kell legyen a fo szovetseges, de azert nem jo otlet racsapni masra sem az ajtot, egy bizonyos hatarig. Ha pl. Oroszo vagy Ukrajna azzal jonne, hogy hajlando karteritest fizetni a 2.vh-s agresszioert (Kassa bombazasa) akkor azt is azert el lehetne fogadni…

  2. Szerintem inkább Trump tárgyal Orbánnal. Odarendelte – meghívás formájában – és eligazítja.

    • Ez azert van mert neked nincs kozgaz, tortenelem vagy politologiai vegzttseged. Sot, megkockaztatom, hogy „fakenews-olvasas” kepessegen kivul semmilyen vegzettseged sincs. Tudod amit megir egy-ket libsi honlap, az valoszinuleg nem igaz am, meg akkor sem ha sokszor leirjak…

  3. Mit lehet félóra alatt megbeszélni? Tudom, a többi az előkészítők dolga, de azért nem árt személyesen tisztázni dolgokat. Majd megtudjuk.

  4. Hát bizony van mit megtárgyalni.Apropó, amikor Kormányzó Úr Őfőméltósága a Vezér és Kancellárral egyezkedett Klessheimben, amíg dumáltak, bejöttek a Harmadik Birodalom csapatai.Lehet, most is van efféle elképzelés?Mindenesetre akkor az Admirális vitte magával az egész felső katonai vezetést és nem volt senki idehaza, aki kiadhatott volna egy tűzparancsot a hívatlanul érkezőkre, most meg lenne valami miniszter.(talán)