„Dinard friss levegője ellenére nem sikerült túllépni különbségeinken.”
— nyilatkozta Jean-Yves Le Drian francia külügyminiszter, a találkozó házigazdája.
„Úgy vélem, a megbeszélések konstruktívak és kellemesek voltak mind a hangvételük, mind az alapvető értékeik szempontjából.”
Egy neve elhallgatását kérő EU-s tisztviselő az Associated Pressnek „csalódását” fejezte ki mindazzal összefüggésben, ami szerinte hiányzott a G7 következő csúcstalálkozóján napirendre kerülő egyezmény ezúttal is tárgyalt tervezetéből, beleértve a kétállami megoldásra való utalás hiányát az izraeli-palesztin konfliktussal kapcsolatban, illetve egy, az iráni atomalkura irányuló, kodifikált ENSZ támogatás említésének mellőzését.
Azért nyilatkozott névtelenül, mert az egyezmény hivatalos bejelentése előtt megtiltották a résztvevőknek, hogy a sajtónak bármit is nyilatkozzanak azzal kapcsolatban.
A jelenlevő diplomaták célja az volt, hogy egy, többek között a drog és emberkereskedelem elleni háborút, a kiberbiztonságot és a konfliktus-zónákban tapasztalható szexuális erőszakot érintő, széles körű megállapodással kapcsolatos közös nyilatkozatot adjanak ki, főként a közel-keleti, afrikai területekre vonatkozóan.
Az amerikai delegáció vezetője, John J. Sullivan korábban úgy nyilatkozott, a fórumot arra szeretné felhasználni, hogy nemzetközi támogatást nyerjen Nicolas Maduro bukott venezuelai rezsimjének demokratikus átalakításához, Juan Guaidó ellenzéki vezető segítségével.
Olaszország jelenleg az egyetlen ország a 7 közül, ami nem fejezte ki nyílt támogatását Guaidó felé, míg az Egyesült Államok és Kanada globális konszenzust szorgalmaznak az ügyben.
A csoport következő csúcstalálkozójára várhatóan augusztus végén kerül sor.