Pókember nekiesett egy keresztnek is.
Különös és feszült jelenetek zajlottak Minneapolisban egy tervezett Korán-égetés melletti tüntetésen, amikor egy Pókembernek öltözött férfi fizikailag is összetűzésbe került a demonstráció szervezőivel. A férfit végül a rendőrség őrizetbe vette.
Pókember a Korán-égetés ellen
A megmozdulást a szélsőjobboldali aktivista, Jake Lang szervezte, aki korábban azzal váltott ki komoly felháborodást, hogy kilátásba helyezte a muszlimok szent könyvének, a Koránnak az elégetését. A helyszínen ellentüntetők is megjelentek, és a két tábor között hamarosan kiéleződött a feszültség.
Az esemény egy pontján egy Pókember-jelmezbe öltözött férfi felugrott egy Lang csoportjához köthető jármű hátuljára, majd szóváltásba és fizikai összetűzésbe keveredett az aktivistával. A közösségi médiában gyorsan terjedni kezdett felvételeken az látható, amint a jelmezes férfi felmászik a járműre, agresszíven szembeszáll Langgel, és nekiesik egy keresztnek is.
A maszk mögött később egy William Love nevű férfit azonosítottak. Elmondása szerint azért avatkozott közbe, mert meg akarta akadályozni azt, amit rasszista provokációnak nevezett.
A tüntetés azonban nem csupán bizarr és komikus jelenetekkel szolgált. Lang csoportjának tagjai, az ellentüntetők és a rendőrök közötti konfliktus idővel tettlegességig fajult, és több embert is őrizetbe vettek. Végül a rendőrök a Pókembernek öltözött férfit is a földre vitték, majd letartóztatták.




