Futballszurkolói felvonuláson készült fotó miatt került a figyelem középpontjába a Tisza Párt sajtófőnöke

A sajtóban megjelent beszámolók szerint egy futballszurkolói vonuláson készült fénykép miatt került a figyelem középpontjába Tárkányi Zsolt, a Tisza Párt sajtófőnöke és Hajdú-Bihar vármegyei képviselőjelöltje. A felvétel kapcsán vita alakult ki arról, hogy milyen kézmozdulat látható rajta.

A Hetek című lap pénteken arról számolt be, hogy szerkesztőségükhöz olyan fénykép jutott el, amelyen állításuk szerint Tárkányi Zsolt látható egy futballszurkolói felvonulás során. A cikk szerint a felvételen a debreceni labdarúgócsapat, a DVSC 1994-ben alapított ultracsoportjának vonulása látható.

A portál informátora szerint a képen szereplő, kitakart arcú, pulóvert viselő férfi Tárkányi Zsolt lehet, és a felvételt egy szurkoló készítette a 2010-es évek elején.

Az ügyben a Telex megkereste a Tisza Párt sajtóosztályát. A párt válaszában megerősítette, hogy a felvételen Tárkányi Zsolt látható, ugyanakkor vitatta a kép készítésének idejét és az azon látható mozdulat értelmezését.

„A felvételen Tárkányi Zsolt szerepel, miközben a DVSC meccsére vonultak Nyíregyházán. A felvétel a cikkben leírtakkal ellentétben nem 2010 után készült, hanem 2006 tavaszán, vagyis 20 éve. A kézmozdulat természetesen a cikkben sugalltakkal ellentétben nem náci karlendítés, Tárkányi Zsolttól a lehető legtávolabb állnak a szélsőséges eszmék és reméljük, hogy hasonlóval a Loki szurkolóit sem vádolja senki”

– válaszolta a Telexnek a Tisza Párt.

A Tisza Párt közlése szerint a felvétel egy, a debreceni csapatot éltető szurkolói dal éneklése közben készült. A dal szövege így hangzik:

„Hajrá, Loki! Hajrá, Loki! Te vagy a mi istenünk.
Érted élünk, érted halunk, érted bármit megteszünk!”

Tárkányi Zsolt később pontosította, hogy a fénykép 2006 őszén készült.

A párt válaszában arra is utalt, hogy a közeljövőben olyan felvételeket terveznek nyilvánosságra hozni, amelyek a debreceni akkumulátorgyárakban készültek, és amelyeket Tárkányi Zsolt készített.

Az ügyre Izrael Állam Magyarországi Nagykövetsége is reagált. Közleményükben azt írták:

nagy aggodalommal tekintenek minden olyan cselekményre, amely a náci szimbólumok megjelenítésével vagy használatával jár. A nagykövetség szerint az ilyen esetek különösen aggasztóak lehetnek, ha közéleti szereplőkkel kapcsolatban merülnek fel, függetlenül attól, hogy mikor történtek.

A közleményben arra is felszólították a Tisza Pártot, hogy egyértelműen ítélje el és utasítsa el az ilyen jelenségeket.