Döbbenetes videók: zsidók haláláról énekelve ünnepelték Gázában a tűzszünetet

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Csak a szokásos gázai virtus.

Mint ismert, Donald Trump amerikai elnök közvetítésével tűzszünet jött létre Izrael és a Hamász között, véget vetve a két éve tartó gázai háborúnak és megnyitva az utat az izraeli túszok szabadon bocsátása előtt.

Sajátos módon ünnepelnek a gázaiak

Ünneplő tömegek töltötték meg Gáza utcáit, miután Donald Trump amerikai elnök közvetítésével tűzszüneti megállapodás született Izrael és a Hamász között. A megállapodást, amely magában foglalja az összes fennmaradó izraeli túsz szabadon bocsátását, palesztin terroristák szabadon engedését, a harcok szüneteltetését és az izraeli erők részleges kivonulását Gázából, sokan a két éve pusztító háború lehetséges végeként üdvözölték. A széles körű megkönnyebbülés és ünneplés közepette azonban a közösségi médiában megjelent videók számos gázait rögzítettek, amint a zsidók elleni erőszakra utaló szlogeneket skandáltak.

Az X-en és az Instagramon keringő egyes, a szaúdi állami Al-Arabiya által is megosztott videókon a gázai tömeg a „Khaybar, Khaybar ya Yahud, Jaish Muhammad sa ya’ud”-ot („Khaybar, Khaybar, ó zsidók, Mohamed serege vissza fog térni”) skandálta. 

Open Source Intel on X (formerly Twitter): "In Gaza, in response to the ceasefire announcement, crowds are chanting "Khaybar, Khaybar ya Yahud," the historic Islamic chant urging the massacre of Jews. pic.twitter.com/FDWQOqSu1R / X"

In Gaza, in response to the ceasefire announcement, crowds are chanting "Khaybar, Khaybar ya Yahud," the historic Islamic chant urging the massacre of Jews. pic.twitter.com/FDWQOqSu1R

A rigmus a 7. századi Khaybar-i csatára utal, amelyben a muszlim hadak meghódították egy zsidó oázist, és gyakran a zsidók leigázásának vagy megsemmisítésének felhívásaként értelmezik. A tűzszüneti hírek után készült videón gázai férfiak, nők és gyermekek egy emberként skandáltak a zsidó megöléséről.

Eylon Levy on X (formerly Twitter): "Celebrations in Gaza today. I haven't seen them this happy since the war started. A blessed day. (For context: they're cheering the Hamas military.) pic.twitter.com/qb37rbH79C / X"

Celebrations in Gaza today. I haven't seen them this happy since the war started. A blessed day. (For context: they're cheering the Hamas military.) pic.twitter.com/qb37rbH79C

Más felvételeken pedig jól ápolt, frissen nyírt hajú és szakállú, jól táplált férfiak voltak láthatók, amint a Hamászt és a dzsihádot éltetik.

Open Source Intel on X (formerly Twitter): "MUST WATCH 🔴Palestinian civilians and "civil" workers in Gaza are seen cheering and chanting in celebration of the ceasefire and jihad."Jihad jihad something something" "We are the men of Mohammad Dief""We are the men of Mohammad Dief"Dief was the military commander of... pic.twitter.com/lywLf7tNHP / X"

MUST WATCH 🔴Palestinian civilians and "civil" workers in Gaza are seen cheering and chanting in celebration of the ceasefire and jihad."Jihad jihad something something" "We are the men of Mohammad Dief""We are the men of Mohammad Dief"Dief was the military commander of... pic.twitter.com/lywLf7tNHP

Bréking: Izrael és a Hamász megállapodtak – minden túsz kiszabadul 72 órán belül

„Ez egy nagyszerű nap a világnak” – mondta az amerikai elnök, miután bejelentette a történelmi egyezményt, amely véget vethet a több mint két éve tartó háborúnak.

Palesztinpárti tüntető: „Mohamed valójában egy transznemű leszbikus nő volt”

Palesztina felszabadítása előtt egyeseknek talán előbb egy elmegyógyintézetbe kellene menniük.

“Döbbenetes videók: zsidók haláláról énekelve ünnepelték Gázában a tűzszünetet” bejegyzéshez 5 hozzászólás

  1. Valójában nem ide tartozik, de a Neokohn késik a a hírek közlésével, ezért itt helyezem el az értesülést és a kommentet.
    1. Trump a túszok szabadon engedésének időpontját illetően is már hátrál. Most keddről, mint ennek lehetséges időpontjáról beszél.

    2. A hamasz kategórikusan kijelentette, hogy szó sem lehet a lefegyverzéséről!
    Márpedig ez a fegyverszünet egyik, talán legfontosabb feltétele, és a 20 pont egyike. Trumpnak ehhez nem volt megjegyzése, nem kommentálta.
    Ha a lefegyverzés nem történik meg, nem történik meg a hamasz gazai szerepének megszünése sem, ami egy másik feltétele a fegyverszünetnek, és szintén a 20 pont egyike.
    Ha sem a lefegyverzés, sem a hamasz szerepének megszünése nem történik meg, nem teljesül egy további feltétel, ami szintén szerepel a 20 pont között. Ez nem más, mint az a cél (ezzel együtt ennek kivitelezhetősége), hogy Gaza soha a jövőben ne jelenthessen fenyegetést Izraelre.

    Ezekkel a fegyverszüneti megállapodás és mindaz, amivel ez jár, érvényét veszti, hiszen a három legfontosabb feltétel nem teljesül. Ez jogot adhat Izraelnek arra, hogy végleg felszámolja a hamaszt, tovább folytatva a harcot. Ezt Trumpnak is tudomásul kell vennie és beleegyeznie, hiszen maga is ezzel fenyegette a hamszat, ha nem egyezik bele a 20 pont feltételeibe.

    Most a lényeg és a fontos a túszok szabadon engedésének megvalósulása. Ezt ki kell várni. Ha hamaszék ezek után is ragaszkodnak a teljes leszerelés elutasításához, ezzel a gazai szerepük valamilyen szinten történő megtartásához, jogos lesz a harcok újbóli felvétrele, amit a nemzeközi szereplőknek is el kell fogadni (nem fogják, de az indok kikezdhetetlen).
    Feltételezem, hogy az izraeli kormány is így látja a helyzetet, hiszen egyértelmű, hogy ilyen esetben a háborús célok nem valósultak meg. A 3 háborús cél: a túszok elengedése, a hamasz katonai és politikai-közigazgatási struktúrájának felszámolása, egyben a hamasz gazai szerepének lenullázása, végül annak a biztosítása, hogy Gaza a jövőben ne jelenthessen fenyegetést Izraelre – mint fentebb írtam.
    Ha tehát ezek a célok nem valósulnak meg, a fegyverszüneti megállapodás be nem tarása miatt, a megállapodás automatikusan érvényét veszti. (Zárójelben: lehetséges, hogy a hamasz ilyen irányú szándék-kinyilvánítása csak taktika, üres szöveg, az arc mentésére. Magam őszintén szólva nem szomorkodnék, ha a túszok szabadon engedése után a hamasz ragaszkodna a teljes leszererelése megtagadásához, és erre a további harcok kényszerítenék.)

    A cikk eredeti témájához:
    1. érdekes, hogy a mellékelt napi aktuális képekből hirtelen eltüntek a csontig soványodott éhező emberek (akikből eddig sem lehetet találni). Talán ilyenek nem is voltak, és a buzgó "újságírók" (értsd: gazai Izrael-ellenes propagandisták) termékei?
    2. A gazai lakosság cikkben leírt megnyilvánulása mutatja, hogy ezek ma is a hamasz hívei – nem véletlenül tört ki köztük az örömünnep és a büszkeségi rohamok az okt. 7-i bestiális mészárlás nyomán. Na, ezek ma a jóembervilág és a gyáva nyugati kormányok (és rosszabbak) pártfogoltjai és kedvencei! Nem tanultak az ISIS ámokfutásából. Nekik az ISIS kell (Nekünk Mohács kell – Ady)! 🙁