Bréking: Katarban bombázta le a Hamász vezetését az izraeli légierő!

Izrael célzott likvidálását hajtott végre a Hamász vezetői ellen Katarban.

Khalil al-Hayya és Khaled Mashaal Hamász-vezetők voltak a célpontjai az izraeli hadsereg katari műveletének.

Izrael Katarban indít támadást a Hamász ellen

Az IDF és a Sin Bét kedden megerősítette, hogy támadást hajtottak végre a Hamász vezetői ellen Dohában, Katarban. A közlemény szerint a célpontok felelősek voltak a 2023. október 7-én az ország déli részén elkövetett, mintegy 1200 izraeli áldozatot követelő mészárlásért, valamint a terrorcsoport korábbi, évekig tartó műveleteinek irányításáért.

Donald Trump amerikai elnök zöld utat adott az izraeli csapásnak Katarban

– árulta el egy magas rangú izraeli tisztviselő az izraeli 12-es csatornának. A csatorna szerint a találkozón, amelyet Izrael célba vett, ott volt a Hamász vezetője, Khaled Mashaal is, akit Izrael 1997-ben Jordániában már egyszer megpróbált meggyilkolni egy balul elsült akció keretében.

Khalil al-Hayya, a Hamász vezetője volt az egyik másik célpontja a műveleteknek, amit egy izraeli tisztviselő is megerősített a The Jerusalem Postnak. A terrorista halálát egyelőre nem erősítették meg.

Saul Sadka on X (formerly Twitter): "HUGE: Israel has struck Hamas leadership in Doha, Qatar! Rumors suggest Khalil al-Haya is among those targeted.Hamas will be eradicated-its leaders will be hunted down no matter where they are, and no matter how much money their protectors have. Bold stuff from Israel. pic.twitter.com/SbwvQKPI88 / X"

HUGE: Israel has struck Hamas leadership in Doha, Qatar! Rumors suggest Khalil al-Haya is among those targeted.Hamas will be eradicated-its leaders will be hunted down no matter where they are, and no matter how much money their protectors have. Bold stuff from Israel. pic.twitter.com/SbwvQKPI88

Az izraeli hadsereg és a Sin Bét szerint pontos hírszerzési adatok alapján különleges intézkedések hoztak és speciális lőszereket alkalmaztak, hogy a Hamász vezetőin kívül senki más ne sérüljön.

A hivatalos közlemény szerint az izraeli légierő és a Sin Bét precíziós csapást mért a Hamász terrorista szervezet vezetőire.

„Évek óta ezek a Hamász vezetői irányítják a terrorista szervezet műveleteit, közvetlenül felelősek az október 7-i brutális mészárlásért, és ők szervezik és irányítják a háborút Izrael Állam ellen”  – áll a hadsereg által kiadott közleményben.

A hadsereg közlése szerint a célzott csapás a Tűzcsúcs hadművelet nevet kapta.

Arab médiajelentések szerint a Hamász legfőbb vezetői mind jelen voltak, amikor az épületet, amelyben tartózkodtak légitámadás érte. Az arab médiajelentések megerősítették, hogy a dohai Hamász-székházban megtámadott csoport tagjai között ott volt a Hamász gázai vezetője, Khalil al-Hayya is, és valószínűleg jelen voltak a Hamász magas rangú vezetői is:

Zaher Dzsabarin, a Hamász júdea-szamáriai (ciszjordániai) vezetője, Muhammad Darwish, a Hamász Shura Tanácsának vezetője, és Khaled Mashaal, a Hamász külföldi vezetője.

Itt vannak a részletek: Így rakétázta le Izrael a Hamász katari vezetését

Egy izraeli katonai tudósító új részleteket közölt a Hamász vezetőinek likvidálására irányuló hadműveletről.

Katar határozottan elítéli a „gyáva támadást”

„Katar határozottan elítéli az izraeli gyáva támadást, amely a katari fővárosban, Dohában található, a Hamász politikai irodájának több tagját befogadó lakóépületeket vette célba” – nyilatkozta Madzsed al-Ansari, a katari külügyminisztérium szóvivője.

„Ez a bűncselekmény minden nemzetközi törvényt és normát nyíltan megsért, és súlyos veszélyt jelent a katariak és Katar lakosainak biztonságára” 

– tette hozzá.

„Katari Állam határozottan elítéli ezt a támadást, és megerősíti, hogy nem fogja tolerálni Izrael meggondolatlan viselkedését és a regionális biztonság folyamatos megzavarását, sem pedig bármilyen, biztonságát és szuverenitását célzó cselekményt.”

A katari támadás legújabb részletei ide kattintva olvashatóak.

Elzárult a pénzcsap: Az IDF likvidálta „a Hamász bankárát” 

Célzottan likvidálták a Hamász egyik legfontosabb pénzügyi vezetőjét.

Abu Obejda nincs többé: Izrael likvidálta a Hamász hírhedt szóvivőjét

Célzott likvidálás áldozata lett a Hamász egyik legismertebb arca.