Megőrült az izraeli időjárás. A Bét-Seán-völgyben már 51 Celsius-fokot mértek.
Nemcsak Magyarországon, hanem a Szentföldön is szokatlanul meleg időjárás tapasztalható.
Időjárás-jelentés Izraelből
Izraelben a forróság szerdán érte el csúcspontját, az ország meteorológiai szolgálata rekordhőmérsékleteket jelentett és Eilattól az északi határig figyelmeztetéseket adott ki.
Tűzriadókat jelentettek a Bét-Seán-völgyből, ahol a hőmérő rekordot jelentő 51 Celsius-fokot mutatott. Izrael számos régiójában vörös riasztást adtak ki az extrém hőmérséklet miatt.
Az Izraeli Meteorológiai Szolgálat szerint kedd éjszaka volt a legmelegebb éjszaka Izraelben a mérési adatok kezdete óta.
Szodomában megdőlt a legmagasabb minimum hőmérséklet országos rekordja, amely 36,5 °C-ra emelkedett a korábbi 35,5 °C-hoz képest. Eilatban és Jotvatában is rekordot döntött a minimum hőmérséklet, 35,8 °C és 33,7 °C volt.
A hőmérséklet várhatóan csütörtökön kezd enyhülni, pénteken pedig már érezhetőbb csökkenés várható. Szombatra és a jövő hét elejére az időjárás várhatóan visszatér a szokásos szezonális szintre.





Ez egy végtelenül jó hír!
Péterem összekapta magát.
https://uploads.disquscdn.com/images/570ac0bfb07890b38486f9fae182632f159fa280b38771ee30ea5060afb76968.png