„Állj ellen Orbánnak, állj ellen Izraelnek” – a Szigetről üzent a kitiltott Kneecap

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Videóüzenetben jelentkezett be a Sziget Fesztiválra a Magyarországról kitiltott zsidógyűlölő zenekar.

Mint ismert, eredetileg hétfőn a terroristákat támogató Kneecap trió is színpadra lépett volna Sziget Fesztiválon. A fellépésük ellen azonban magyar értelmiségiek petíciót indítottak, ám miután a Sziget szervezői nem törölték a koncertet, a kormány a terrorpártoló zenészek kitiltása mellett döntött, nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva.

Mégiscsak felbukkan a Szigeten a Kneecap

A Sziget Fesztivál utolsó napján azonban videóüzenettel jelentkezett az ír Kneecap. A zenekar már hétfőn jelezte, hogy a brit Casey Lowry koncertjén, a Sziget Buzz színpadán este 11 után üzenetet fognak küldeni a közönségnek. A HVG tudósítói a helyszínen követték az eseményeket – ahogy korábban a Kneecap eredeti idősávjában fellépő svéd Refused koncertjét is, ahol szintén a szabad Palesztina mellett álltak ki. A HVG szerint a Buzz színpadhoz érve már messziről látszott, hogy a fesztiválozók palesztin és ír zászlókat lobogtattak, és hangosan skandálták ,hogy “Free, free Palestine!”

„Néhány barátom megbízott, hogy adjak egy üzenetet, mert őket nem engedtek be az országba.

Mindenesetre, én kibaszottul szeretlek titeket és szabad Palesztinát”

– vezette fel a felvételt Casey Lowry.

Videón jelentkezett be a szigetre a KITILTOTT Kneecap

Kitiltották őket, személyesen nem is jöhettek - de üzenni azért üzentek. Olvass még több prémium tartalmat a hvg360-on!

A kivetítőn megjelenő Kneecap-videóüzenetben a zsidógyűlölő zenekar a Szigetet „a világ egyik legjobb fesztiváljának” nevezte, majd úgy fogalmazott, hogy egy „gyűlölettel teli ember, Orbán Viktor” miatt nem léphettek fel. A közönség ekkor skandálni kezdte, hogy “Fuck Orbán!” – a kórus pedig még erősebb lett, amikor az üzenetben az is elhangzott, hogy Orbán és kormánya megpróbálta betiltani a Pride-ot, de nem járt sikerrel. A Kneecap az üzenetben Izraelt népirtással vádolta, és azt állította, hogy ezt Orbán és szövetségesei támogatják.

„Állj ellen Orbánnak, állj ellen Izraelnek, állj ellen a népirtásnak” 

– üzenték, majd a palesztin állam felszabadítását követelték.

„Free Palestine, Tiocfaidh ár lá [el fog jönni a mi napunk – a szerk.]” – zárták az üzenetet.

A videót követően egy Kneecap-klipet is levetítettek, miközben a tömeg felváltva kiabálta, hogy “Free Palestine!” és “Fuck Orbán!”.

Még ilyet: Budapest után Bécsben is törölték a zsidógyűlölő Kneecap koncertjét

Az osztrák fővárosban is hoppon maradt a Hamászt és Hezbollahot dicsőítő Kneecap.

Szalai Kálmán: Hogyan vezet félre a TASZ a Kneecap kitiltása ügyében?

Az eljárás jogalapját kétségbe vonni nem szakmai érvelés, hanem politikai állásfoglalás – írja Szalai Kálmán, a TEV elnöke.

Kiemelt kép: HVG/Youtube

“„Állj ellen Orbánnak, állj ellen Izraelnek” – a Szigetről üzent a kitiltott Kneecap” bejegyzéshez 6 hozzászólás

  1. A Történelem ironiája hogy megismétli önmagát , aligha sajátotta volna el tanulságait .

    • Igazán elítélni csak azt az embert lehet, aki tudatosan, a cselekedetei következményei tudatában követ el valamit.
      Az első elkövetéskor még sokan nem tudják, nem értik, hogy mi lesz a következmény.

      De a további elkövetéskor ez már nem enyhítő körülmény!

      A Biblia alapján úgy vélem, hogy a mennyei bíróság is akkor hoz végleges ítéletet emberek és népek felett, ha bebizonyosodik, hogy teljes tudatossággal, a következmények ismeretében cselekedtek.

      A történelmi ismétlődések csak látszólag tartanak örökké, a menny le fogja zárni a bűn és gonoszság korszakát a földön, amint elegendő bizonyíték gyűlt össze az ítéletre.

      • Te tényleg ilyen szellemi fogyatékos vagy?
        Semmiféle kitalált vallásról meg nemlétező istenekről nincs ebben a történetben szó- csak titkosszolgálati felforgatásról.
        Ukrán zászlót nem lobogtattak véletlenül ezek a nagy britisztáni ügynökök?

    • Mondjuk az írek először a saját elnyomóikat kéne a tengerbe hajigálják, mint előbb ISISraellel és a palesztinokkal foglalkoznának.
      Apropó, a c0vid- kamu maszktálib- lezárásdiktatúra, Tel- avi…🇮🇱 azaz Jerusalema táncitánci és a BM III/II lengyelzsót elvtárs életmentő ☣️ biofegyver terrorizmus idején hol lapítottak ezek a harcosok?

  2. Az lmbtqstbxyz felforgatás is a CIA- Mossad- Soros alapítvány fedőszervek fő megbízási tevékenysége, amerikai- zsidó parancsra. Ahogy az illegális muszlim- niggerimport is Ojrópa tönkretételére.
    Kilóg az a bizonyos térdkalács…