“Szabad Palesztinát” – Izraeli diplomatákat lőttek agyon Washingtonban

Egy 30 éves férfit vettek őrizetbe az izraeli diplomaták meggyilkolását követően.

A két meggyilkolt diplomata a jövő héten akarta eljegyezni egymást Jeruzsálemben.

A támadás

Lelőtték az izraeli nagykövetség két munkatársát szerda este a washingtoni Zsidó Múzeum előtt – közölte Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter.

„Aktívan nyomozunk, és azon dolgozunk, hogy több információt tudjunk megosztani. Kérem, imádkozzanak az áldozatok családjaiért” – írta Noem az X-en. »Bíróság elé fogjuk állítani ezt az elvetemült elkövetőt«.

Naomi Seibt on X (formerly Twitter): „🚨”FREE PALESTINE” IS TERR0R 🇵🇸Two Israeli Embassy staff were just killed outside the DC Capital Jewish museum.The sh00ter shouted „Free Palestine”.Do you know how many of these we have running around in Germany? 🇩🇪”NAZlS” are not our antisemitic problem: It’s the LEFT! pic.twitter.com/W0rzxYXt6B / X”

🚨”FREE PALESTINE” IS TERR0R 🇵🇸Two Israeli Embassy staff were just killed outside the DC Capital Jewish museum.The sh00ter shouted „Free Palestine”.Do you know how many of these we have running around in Germany? 🇩🇪”NAZlS” are not our antisemitic problem: It’s the LEFT! pic.twitter.com/W0rzxYXt6B

A lövöldözés este negyed 10 körül történt a washingtoni Zsidó Múzeum előtt, közvetlenül az FBI washingtoni területi irodája és az amerikai ügyészség mögött.

Tal Naim Cohen, az amerikai nagykövetség szóvivője az X-en azt írta, hogy az áldozatokat – egy férfit és egy nőt – „közvetlen közelről” lőtték le.

Hajszálon múlt: iráni halálosztag indult támadásra az izraeli nagykövetség ellen

Újabb terrortámadásra készült Irán Európában.

Az elkövető

A rendőrség már kihallgatta a 30 éves chicagói Elias Rodriguezt, aki feltehetően egyedül cselekedett. A lövöldözést követően Rodriguez állítólag bement a múzeumba, ahol őrizetbe vették.

Pamela Smith washingtoni rendőrfőnök szerda este azt mondta, hogy a gyanúsított azt skandálta, hogy „Szabad, szabad Palesztina”, amikor őrizetbe vették.

StopAntisemitism on X (formerly Twitter): „DC shooter Elias Rodriguez shouting „Free, Free Palestine” after shooting and killing two young Jews leaving a Jewish event. pic.twitter.com/c2896bU9YN / X”

DC shooter Elias Rodriguez shouting „Free, Free Palestine” after shooting and killing two young Jews leaving a Jewish event. pic.twitter.com/c2896bU9YN

Yechiel Leiter, Izrael amerikai nagykövete elárulta, hogy az áldozatok egy eljegyzésre készülő pár voltak. 

A férfi nemrég vásárolt egy eljegyzési gyűrűt, és azt tervezte, hogy a jövő héten Jeruzsálemben megkéri a kezét.

Az FBI közös terrorista munkacsoportja a helyi média beszámolói szerint részt vett a támadás felderítésében.

Részvét

Donald Trump amerikai elnök részvétét fejezte ki az áldozatoknak. „Ezeknek a szörnyű washingtoni gyilkosságoknak, amelyek nyilvánvalóan antiszemitizmuson alapulnak, véget kell vetni, MOST!” – írta. „A gyűlöletnek és a radikalizmusnak nincs helye az USA-ban. Részvétem az áldozatok családjainak. Annyira szomorú, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek! Isten áldjon meg MINDENKIT!”

Gideon Szaár izraeli külügyminiszter szintén elítélte a támadást, felháborodásának adott hangot, és hangsúlyozta, hogy a zsidó állam képviselői állandó fenyegetettségnek vannak kitéve.

Robbanás és lövöldözés volt a koppenhágai és stockholmi izraeli nagykövetségnél

“Szokatlan incidensek” borzolják a kedélyeket a két skandináv országban. Úgy tűnik, Irán aktiválta az európai alvó sejtjeit.

Résen volt az elhárítás: Támadás készült a berlini izraeli nagykövetség ellen

A Bild értesülése szerint egy külföldi hírszerző szolgálat figyelmeztette Németországot a veszélyre.

Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.