A Pesti Központi Kerületi Bíróság 2025. április 16-án gyorsított eljárásban hirdetett ítéletet két fiatal ügyében, rongálás bűntette miatt. A fiatalok a hónap elején, a budai hídfő irányába sétálva a Lánchídon, Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök budapesti látogatása tiszteletére kihelyezett magyar és izraeli zászlókat dobtak a Dunába.
A vádlottak a hídon kihelyezett magyar és izraeli zászlókat támadták meg: összesen 17 izraeli nemzeti zászlót törtek el, majd a darabokat a Dunába dobták.
Az elkövetett rongálás okozta kár 1 395 581 forintra rúgott, amit a vádlottak a sértett cég részére teljes egészében megtérítettek.
A két fiatal társtettesként, nagyobb kárt okozó rongálás bűntettével vádolták, és a vád szerint felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozták velük szemben. A gyorsított eljárás során a vádlottak beismerték bűnösségüket, és megbánták tettüket. A bíróság ezt enyhítő körülményként vette figyelembe, és pénzbüntetést szabott ki rájuk: mindkét fiatal 225 000 forint pénzbírságot köteles megfizetni, melyet négy hónapra történő részletfizetéssel egyenlíthetnek ki.
A bíróság indokolása szerint a vádlottak büntetlen előéletűek, tanulmányokat folytatnak, és rendezett körülmények között élnek. Ennek fényében a pénzbüntetés megfelelő mértékű, és elégséges ahhoz, hogy megakadályozza őket a jövőben bármilyen bűncselekmény elkövetésében. Az ügyészség képviselője súlyosítás érdekében fellebbezett, míg a vádlottak és védőjük elfogadták az ítéletet. A másodfokú eljárás a Fővárosi Törvényszéken folytatódik.
Amint arról a Neokohn is beszámolt, 2025. április 5-én 4 órakor két francia állampolgárságú férfi a Széchenyi Lánchídon 17 izraeli, kihelyezett zászlót letépett, megrongált, illetve a Dunába dobott.
A két francia férfit a készenléti rendőrök pár perccel később a hídon elfogták, majd az V. kerületi Rendőrkapitányságra állították elő.
A belvárosi nyomozók a két férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat.
A készenléti rendőrök 2025. április 5-én 5 óra 10 perckor két spanyol állampolgárságú férfit is elfogtak, akik a Széchenyi Lánchídon egy magyar zászlót törtek le. Az V. kerületi rendőrök őket garázdaság és rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, majd őrizetbe vételüket követően kezdeményezték letartóztatásukat.
Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.