Eljött az idő: Úgy tűnik, megkezdődött a harmadik libanoni háború

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A harmadik libanoni háború már megkezdődött a Hezbollah ellen mélyen Libanonban végrehajtott jelentős IDF-csapások nyomán – mondta egy izraeli védelmi tisztviselő hétfőn a Ynetnek.

„Nem hiszem, hogy túl korai lenne „harmadik libanoni háborúként” emlegetni ezeket az északi eseményeket” 

– mondta a tisztviselő.

A tisztviselő a Ynetnek elmondta, hogy kora délután az IDF „tömeges támadást” fog indítani Libanon vidéki területein.

Időközben a légicsapások már meg is kezdődtek:

A forrás hozzátette, hogy a Hezbollah lehetséges válasza nagyobb léptékű lehet, és szélesebb körű rakétatűzzel járhat, mint korábban.

„A Hezbollah minden bizonnyal nagy mennyiségű tűzzel fog válaszolni Észak-Izraelre” – tette hozzá a forrás – »és esetleg tel-avivi célpontokra is«. 

Az IDF több mint 300 Hezbollah célpontot talált el a Hezbollah elleni két nagy csapássorozat során hétfőn.

A csapásokat követően a libanoni egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy Libanonban 50 ember meghalt és több mint 300-an megsebesültek a támadásokban.

Daniel Hagari admirális, az IDF szóvivője először adott ki széleskörű figyelmeztetést a dél-libanoni lakosságnak, hogy ha még nem távolodtak el azoktól a házaktól és más polgári épületektől, ahol a Hezbollah rakétákat tárolt vagy más akciókat hajtott végre, akkor most kell elhagyniuk ezeket a területeket.

דובר צה״ל אפי דפרין - Effie Defrin on X (formerly Twitter): "כל מי שנמצא ליד או בתוך בתים בהם חיזבאללה מסתיר אמצעי לחימה מתבקש להתרחק מהם מיד pic.twitter.com/znVr6ZIBDc / X"

כל מי שנמצא ליד או בתוך בתים בהם חיזבאללה מסתיר אמצעי לחימה מתבקש להתרחק מהם מיד pic.twitter.com/znVr6ZIBDc

Joáv Gallant védelmi miniszter hétfőn arra kérte az izraeli közvéleményt, hogy őrizze meg a nyugalmát, miután az IDF újabb csapásokat mért a Hezbollahra, és figyelmeztette a libanoni civileket, hogy hagyják el azokat az épületeket, ahol a terrorszervezet rakétákat tárolt vagy más akciókat hajtott végre.

„A háborúnak ebben az új szakaszában – sikerünk a közvélemény viselkedésétől függ. Olyan napok állnak előttünk, amikor a közvéleménynek higgadtságot kell mutatnia”.

Az izraeli belügyi parancsnokság hétfő reggel arra figyelmeztetett, hogy egy napra súlyos harcokra kell számítani a Hezbollahhal – jelentette a hadsereg rádiója. 

Izrael nem áll le: Több ezer Hezbollah rakétavetőt semmisített meg a légierő

Mérnöki precizitással pusztítja a libanoni terroristák hadigépezetét az IAF.

Izrael egyetlen légicsapással likvidálta a Hezbollah elit erőinek vezérkarát

A Hezbollah parancsnokai a kompromittált kommunikációs eszközök miatt kénytelenek voltak személyesen találkozni. Rossz ötlet volt.

“Eljött az idő: Úgy tűnik, megkezdődött a harmadik libanoni háború” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Ezt a háborút végül meg kell vívni! Az ilyesmi úgy kell Izraelnek, mint púp a hátára. Ami történik, az Irán évtizedes mesterkedéseinek az eredménye – ez nem lehet újdonság senki számára. A kinyilvánított cél: Izrael megsemmisítése, "letörlése a térképről". Ebből a célból működtette és fegyverezte fel az iráni rezsim a Hizbollah-t, az iszlám vallási fundamentalizmusra támaszkodva, és ebből a célból támogatta és fegyverezte fel a Hamaszt is. Az elv az volt, hogy be kell keríteni fegyveres terrorszervezetekkel Izraelt, állandó készültségre, és végül harcra kényszeríteni.
    A világ ezt eddig csendben nézte. A hamasz támadása kiélezte a helyzetet, ami most fordulóponthoz érkezett.
    A hamasz-támadás másnapjától Izraelt "szolidaritásból" támadó Hizbollah komolyabb támadásra szánta el magát, amiről Izrael tudomást szerzett és most megelőzte ezt. De már a 100 000 izraeli lakos kényszerű evakuálása a Libanon-közeli területekről is elég ok lett a Hizbollah visszaszorítására. Valójában elég kiszámítható volt a dolog: a két tűz közé fogott Izrael először legyőzi a könnyebb ellenfelet (hamasz), majd az őt támadó másik erő ellen fordul, a fenyegetés megszüntetése okán.
    Úgy a hamasz, mint a Hizbollah túszul ejtette saját "országát" ill. terrületének lakosságát. Valamelyes különbség, hogy míg Gazában kezdetben a lakosság abszolút zöme támogatta a hamaszt és politikáját (ma már kevésbé), addig a Hizbollahot a többnemzetiségű és többvallású Libanonban csak a fanatizált shiamuszlimok támogatják. Ennek viszont a más csoportokhoz tartozó libanoniak isszák meg a levét – a háború az egész országot sújtja.
    De végül a fő bajkeverő, világrontó elmebajos Iráni rezsimre is sor kell kerüljön! Így, vagy úgy. Ennek a rezsim megbuktatása lenne a leghumánusabb módja, háború és pusztítás nélkül. Ennek az esélye feltehetően nem túl nagy. 🙁

  2. Zsidóknak a háború egy olyan életszükséglet, mint a kamatoskamat.
    Végül is, a háború kamatozik.
    Ha nem így lenne – nem csinálnák a háborúkat sok-sok évszázada már.
    (warmongereknek mondják Yakutiában)