Sokkoló számok: Az izraeli túszok 50%-át szexuálisan bántalmazták Gázában

Szörnyen bántak a túszul ejtett izraeliekkel a Hamász terroristái.

Izrael megerősítette, hogy a Gázából visszahozott élő izraeli túszok körülbelül fele szexuális bántalmazás áldozata lett.

Döbbenetes tényt közöltek az izraeli túszokról

Egy, az elszenvedett bántalmazások egy részét részletező cikkhez kommentálva Izrael hivatalos X-oldala ezt írta: „A túszok körülbelül 50 százaléka jelentős szexuális zaklatás áldozata lett.

„Ha beleszámítjuk azt is, hogy meztelenül nézték őket fürdés közben, és kényszerítették őket arra, hogy levetkőzzenek az emberrablók előtt, a szám magasabb.”

Ez magában foglalja a szexuális kényszerítésről, csoportos nemi erőszakról és megaláztatásról szóló jelentéseket is.

Mindez azután történt, hogy Reem Alsalem, az ENSZ nők és lányok elleni erőszakkal foglalkozó különleges jelentéstevője felháborodást váltott ki azzal, hogy tagadta, hogy bármilyen nemi erőszak történt volna az október 7-i támadások során, több izraeli tanúvallomás ellenére.

„Egyetlen palesztin sem éljenzett a Gázában elkövetett nemi erőszak miatt. Egyetlen független vizsgálat sem állapította meg, hogy október 7-én nemi erőszak történt volna” 

– írta az X-en.

Brutális bántalmazás: izraeli lányokat aláztak és erőszakoltak meg a hamászos őrök

Megrázó részletekről számoltak be az egykori túszok az ENSZ-nek. Csak erős idegzetűeknek

Megjegyzései izraeli tisztviselők ellenállását váltották ki, Izrael ENSZ-nagykövete, Danny Danon „erkölcsi szégyennek” nevezte őket. „Bármely ENSZ-képviselőt, aki tagadja a Hamász által elkövetett nemi erőszakot, el kell távolítani a pozíciójából. Pont. Ez foltot ejt az ENSZ hírnevén” – mondta.

Alsalem állításai ellentmondani látszanak Pramila Patten, az ENSZ főtitkárának a konfliktusok során elkövetett szexuális erőszakkal foglalkozó különleges képviselője által írt 2024-es jelentésnek is.

Bár Patten nem talált „meggyőző bizonyítékot” a nemi erőszakra, a közvetett bizonyítékok alapján „észszerű okokról” számolt be, amelyek alapján feltételezhető, hogy azok megtörténtek, beleértve azt is, hogy több áldozat holttestét részben meztelenül és kompromittáló helyzetben találták.

„A kínzások és más borzalmak legszélsőségesebb és legembertelenebb formáinak katalógusát láttuk” – mondta korábban Patten.

Kijött az ENSZ-jelentés: tömegesen erőszakolták meg az izraeli nőket

Már a nemzetközi szervezet szakértői is elismerik az izraeli nőket ért brutális erőszakot.

„Bokszzsáknak használtak” – szexuálisan bántalmazták az elrabolt izraeli nőt

Szabadulása óta előszőr nyilatkozott az izraeli nő.

18

Csak felnőtteknek

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet. Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését a gépén, használjon szűrőprogramot !

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartozik.