Éremeső: Soha nem szerzett még olimpián ennyi érmet Izrael

A zsidó állam történelmének legsikeresebb olimpiája a mostani.

Az izraeli Tom Reuveny szenzációs olimpiai aranyat nyert a férfi iQFoil szörfösök szombati marseille-i döntőjében, míg a nőknél Sharon Kantor ezüstérmes lett.
Artem Dolgopjat tornász pedig a szertorna selejtezőben nyújtott meglepően gyenge teljesítményét maga mögött hagyva a második helyet szerezte meg a döntőben: talajgyakorlatát 14,966-ra értékelték, alig maradva le a 15,000-es aranyérmes Fülöp-szigeteki Carlos Yulo mögött.

A három sportoló érme új rekordot jelent Izrael számára, hiszen a párizsi játékokon az izraeli küldöttség számára a negyedik, ötödik és hatodik érmét szerezték meg egy nap alatt. Izrael a 2021-es tokiói játékokon összesen négy érmet szerzett; a mostani eredmény egyben Izrael legsikeresebb olimpiai szereplését is jelenti egyben.

Reuveny győzelme különösen sokkoló volt, mivel korábban még az elődöntőbe jutásra se számított esélyesnek.

Reuveny aranyérme Izrael negyedik aranyérme, és az első a párizsi játékokon. Mindezt 20 évvel azután, hogy edzője, Gal Fridman a 2004-es athéni olimpián megnyerte Izrael első aranyérmét.

Feszült a helyzet: Megerősítették az izraeli olimpiai küldöttség védelmét

Félő, hogy az izraeli sportolókon próbálnak majd bosszút állni a terroristák.